Programacion
PROGRAMACIÓN 5ª EDICIÓN FESTIVAL RiR (FESTIVAL INTERNACIONAL DE CURTAMETRAXES DE COMEDIA)
 
LUNS, 5
  • 20:00 · CURTAMETRAXES A COMPETICIÓN (BLOQUE DOCU-MOCKU) 1º PASE, CASA DA CULTURA

 


MARTES, 6
  • 17:00 · CURTAMETRAXES A COMPETICIÓN (BLOQUE 1) 1º PASE, CASA DA CULTURA
  • 20:00 · CURTAMETRAXES A COMPETICIÓN (BLOQUE 2) 1º PASE, CASA DA CULTURA

 


MÉRCORES, 7
  • 17:00 · CURTAMETRAXES A COMPETICIÓN (BLOQUE 2) 2º PASE, CASA DA CULTURA
  • 19:00 · ROLDA DE PRENSA CON HÉCTOR MARTÍNEZ E MARCOS VÁZQUEZ PRESENTANDO A ESTREA DE CALDAS E MANCHO, O ESPECTÁCULO «RIR» AULA CANTARELA
  • 20:00 · CURTAMETRAXES A COMPETICIÓN (BLOQUE 3) 1º PASE, CASA DA CULTURA

 


 
XOVES, 8
  • 17:00 · PALMARÉS DO FESTIVAL AMIGO CONVIDADO FANCINE DE LEMOS PRESENTADO POR IVÁN PATIÑO CASA DA CULTURA
  • 19:00 · CONTO MUSICAL A ORQUESTRA DE CAMAROTE DE DAMIÁN ALONSO E MOISÉS LORENZO PRAZA DO MATADOIRO
  • 20:00 · CURTAMETRAXES A COMPETICIÓN (BLOQUE 1) 2º PASE, CASA DA CULTURA
  • 22:00 · FILME VALENTINA DE CHELO LOUREIRO, PRESENTADA POR NANI GARCÍA CASA DA CULTURA
  •  

 
VENRES, 9
  • 17:00 · HOMENAXE A PEDRO BRANDARIZ CASA DA CULTURA
  • 20:00 · CURTAMETRAXES A COMPETICIÓN (BLOQUE 2) 2º PASE, CASA DA CULTURA
  • 22:00 · TEATRO CALDAS E MANCHO, O ESPECTÁCULO «RIR» DE HÉCTOR MARTÍNEZ E MARCOS VÁZQUEZ CASA DA CULTURA

 


 
SÁBADO, 10
  • 12:00 · CURTAMETRAXES A COMPETICIÓN (BLOQUE DOCU-MOCKU) 2º PASE, CASA DA CULTURA
  • 12:00 · CHARLA LITERARIA CON RUBÉN MÉNDEZ PRESENTANDO COMO QUIEN QUIERE ADIESTRAR A UN GATO, CON CRISTINA CARRO PRESENTANDO EL AMOR ES INMORTAL Y CUAL E CON MIGUEL CARIDE PRESENTANDO O LAMEIRO AULA CANTARELA
  • 17:00 · MESA PROXECTA CON JUAN DE CASTRO (GFFF), LUIS M. ROSALES (CURTAS) E ÓSCAR DOVISO (RiR) FALANDO DE O HUMOR COMA CANLE DE COMUNICACIÓN NOS FESTIVAIS DE CINEMA AULA CANTARELA
  • 17:00 · CURTAMETRAXES A COMPETICIÓN (BLOQUE 3) 2º PASE, CASA DA CULTURA
  • 19:00 · TEATRO INFANTIL O TRANVÍA LEONARDO DE INACIO VILARIÑO PRAZA DO MATADOIRO
  • 20:30 · GALA DE CLAUSURA E ENTREGA DE PREMIOS 5ª EDICIÓN FESTIVAL RiR PRESENTADA POR ALBERTE MONTES E A ENTREGA DO PREMIO RiR CONTIGO A ISABEL RISCO CASA DA CULTURA

 



BLOQUE 1
  • ALCANZAR EL VÓRTICE, DE PEDRO PÓVEDA > ESPAÑA, 5’
  • MAGIA NEGRA, DE ALMUDENA VÁZQUEZ > ESPAÑA, 4’
  • PHONORAMA, DE ALEX REY > ESPAÑA, 13’
  • LA FAMILIA INFERNAL, DE TONI O. PRATS & DAVID C. RUÍZ > ESPAÑA, 15’
  • PANDEMIA ZOMBIE, DE IGNACIO RODÓ > ESPAÑA, 1’
  • EL ASESINO DEL LAGO MALDITO, DE LAURENT ARDOINT & STÉPHANE
    DUPRAT > FRANCIA, 15’
  • ¡AY, JUANITO!, DE DIEGO CORTÉS > ESPAÑA, 15’
  • UN PECULIAR Y DESDICHADO NACIMIENTO, DE S. J. SÁNCHEZ > ESPAÑA, 7’
 
 
 
BLOQUE 2
  • QUERIDA LETIZIA, DE ROCÍO SEPÚLVEDA > ESPAÑA, 5’
  • PIEL Y HUESOS, DE CARLOS SOLÍS > ESPAÑA, 5’
  • THE REAL SPAGHETTI WESTERN, DE ALEX MAXINOV > BELARÚS, 2’
  • UN MUNDO SIN CRISIS, DE TED HARDY-CARNAC > FRANCIA,15’
  • FRENA CARIÑO, DE PAU XICOLA > ESPAÑA, 6’
  • FABIÁN CANTA, DE DIEGO CRESPO > ARXENTINA, 15’
  • RÓMULO, DE EMILIO GONZÁLEZ > ESPAÑA, 10’
  • PARLEZ-VOUS?, DE AITOR DE KINTANA > ESPAÑA, 9’
  • LA CONSULTA, DE MIGUEL A. ALMANZA > ESPAÑA, 5’

 

BLOQUE 3
  • BIG BOX, DE NURIA TORREÑO > ESPAÑA, 6’
  • COORDENADAS, DE MIGUEL GÓMEZ ABAD & TERESA FRAGA > GALICIA, 5’
  • FLUYE, DE ROBERT RABANAL RAMÍREZ > ESPAÑA, 7’
  • ¿ESTÁIS AHÍ?, DE ANA MARÍA FERRI > ESPAÑA, 6’
  • EL PEPINILLO ENMASCARADO, DE CÉDRICK SPINASSOU > FRANCIA, 6’
  • BANG, BANG!, DE ANDRÉS VALDIVIA > ESPAÑA, 4’
  • WORK IT CLASS!, DE PAUL DIGGLER > ESPAÑA, 8’
  • CLICHÉ, DE GIUSEPPE RATTÁ > ESPAÑA, 4’
  • UN PRECIO IRRISORIO, DE ÁLEX OREA > ESPAÑA, 6’
  • FOR PETE’S SAKE!, DE GERALD B. FILLMORE > USA, 13’
  • LEOPOLDO EL DEL BAR, DE DIEGO PORRAL > ESPAÑA, 5’
  • MARTÍN, DE DANI ZARANDIETA > ESPAÑA, 5’

BLOQUE DOCU-MOCKU
  • CASA BONITA, DE PAULA AMOR > GALICIA, 12’
  • EL CANTANTE, DE ZULEYKA MARCHÁN NARVÁEZ > ESPAÑA, 12’
  • TOTAL DISASTER, DE KEIL ORION TROISI & MOLLY GORE > USA, 12’
  • DIARIO DE UN OPERADOR CINEMATOGRÁFICO, DE DANI SEGUÍ > ESPAÑA, 13’
  • ESTA NOCHE LA CALLE ES NUESTRA, DE LAURA M. ARASANZ > ESPAÑA, 15’
  • MI TURNO, DE JORJU LATORRE > ESPAÑA, 4’
  • PLASTIC SHOPPER, DE PIERRE DUGOWSON > FRANCIA, 4’
  • LA ABUELA PSICÓPATA DE PEDRAZALES, DE MANOLO HERNÁNDEZ > ESPAÑA, 4’
FANCINE DE LEMOS
  • EL SEMBLANTE , DE RAÚL CEREZO & CARLOS MORIANA > ESPAÑA, 15’
  • COVID LOVE, DE RENÉ NUIJENS > HOLANDA, 6’
  • CANIBALISMO, DE DIEGO R. ABALLE > GALICIA, 14’
  • ORO, DE MANUEL VALCÁRCEL > GALICIA, 10’
  • LOOP, DE PABLO POLLEDRI > ARXENTINA, 8’

COA PRESENTACIÓN DE IVÁN PATIÑO

HOMENAXE A PEDRO BRANDARIZ
  • INCOMUNICADOS, DE JUAN GALIÑANES > GALICIA, 10’
  • AO TERCEIRO DÍA, DE VICENTE PEDREIRA > GALICIA, 12’
  • WONDERFUL PEOPLE, DE DAVID TEMBLEQUE & LUC KNOWLES > GALICIA, 14’
  • TODO POR GALACTUS, DE JOSE ARAÚJO & RODRIGO LAMOSO > GALICIA, 16’
  • DELICIAS AMARGAS (CAP.15: FÍGADO), DE FERNANDO TATO > GALICIA, 5’

COA INTERVENCIÓN DE ELI MONTEAGUDO, FERNANDO TATO, JOSÉ ARAÚJO E RUBÉN MÉNDEZ

DISCAPACIDADE AUDITIVA

Sesións accesibles mediante subtitulado adaptado para asistentes con discapacidade auditiva seguindo a normativa UNE153010

MOVILIDADE REDUCIDA

Localización de asento preferente para persoas con movilidade reducida.

PUNTO VIOLETA

Lugar sinalizado onde pedir axuda si hai algún caso de violencia de xénero.