Edición 2018

Deseño do cartaz por Silvia Carballo

PALMARÉS

I Edición · Festival Internacional de Curtametraxes de Comedia RiЯ · 2018

PREMIO DO PÚBLICO Á MELLOR CURTAMETRAXE

Ringo de Adrià Pagès Molina (España)

PREMIO Á MELLOR CURTAMETRAXE DE FICCIÓN

Coplillas por Bombay de Jaume Miranda (España)

PREMIO Á MELLOR CURTAMETRAXE DE ANIMACIÓN

Avelino de Lizartonne (Galicia)

PREMIO Á MELLOR DIRECCIÓN

Quentin Lecocq por Denominador común (Francia)

PREMIO VICENTE RISCO AO MELLOR GUIÓN

Brian Rodríguez por Maullidos de látex (Galicia)

PREMIO Á MELLOR INTERPRETACIÓN

Teresa Hurtado de Ory por Triunfadores (España)

MENCIÓN ESPECIAL DO XURADO

Ringo Rocket Star and his song for Yuri Gagarin de Rene Nuijens (Holanda)

XURADO
MIGUEL ÁNGEL LAMATA
Director e Guionista
JUAN HERVELLA-REGO
Director
MARÍA COSTAS
Actriz e Cantante
MONCHO LEMOS
Periodista
SELECCIÓN OFICIAL
FICCIÓN

 

800s balan de Jaime García Parra (España)

Con Paquito era mejor de Adán Pichardo (España)

Consuelo demon slayer III de Joaquín Gil (España)

Coplillas por Bombay de Jaume Miranda (España)

Denominador común de Quentin Lecocq (Francia)

Diesel de Julio García (España)

Dix minutes pas plus de Antoine de Bujadoux (Francia)

El atraco de Alfonso Díaz (España)

El camino de Santiago de Mario Monzó (España)

El mejor momento de Raúl Navarro (España)

El slogan final de Christophe M. Saber (Suíza)

Epidemia de Alejandro Portaz (España)

Felices treinta de Julieta Alcaide (España)

Gray umbrella de Mohammad Poustindouz (Irán)

Kapitalistis de Pablo Muñoz Gómez (Bélxica)

La madrina de Pedro Sancho (Galicia)

Maullidos de látex de Brian Rodríguez (Galicia)

Monstruo de Alberto Martínez (España)

Para ayer de Celia Galán (España)

ProGo de Iván Valencia (España)

Suspenso o sorpresa de Daniel Bernal (Perú)

Triunfadores de Joseba Alfaro (España)

Ringo de Adriá Pagès Molina (España)

Ringo Rocket Star and his song for Yuri Gagarin de Rene Nuijens (Holanda)

Ya no te quiero de Francisco Hervada Martín (España)


ANIMACIÓN

 

Avelino de Lizartonne (Galicia)

Big Booom de Marat Narimanov (Rusia)

Corp de Pablo Polledri (Arxentina)

El niño y la noche de Claudia Ruíz (Arxentina)

Madrid 30 de Julio Garma (España)

Retweet de Cristina Vilches (España)

Un día en el parque de Diego Porral (España)

Viacruxis de Ignasi López (España)

Welniaki de Joanna Polak (Polonia)

Woody and Woody de Jaume Carrió (España)


FÓRA DE COMPETICIÓN

 

17 años juntos de Javier Fesser (España)

Cariño, me he follado a Bunbury de Teresa Bellón e César F. Calvillo (España)

Crack de Julián Candón (España)

Einstein-Rosen de Olga Osorio (Galicia)

El rastro de Sergio Manuel Sánchez Cano (España)

Estribillo de César Tormo (España)

Happy ending de Fernando González Gómez (España)

M.A.M.O.N. de Alejandro Damiani (Mexico)

Mi primer día de Bouhaik Yasiin (Francia)

Movidas raras de Márquez Sánchez (España)

Niño feo de Gabriel Lúgigo (España)

P.J. de Luis Soravilla (España)

Patada de Pablo de Vila (España)

Rojo Amarillo Rojo de Teresa Bellón e César F. Calvillo (España)

Suerte proverbial de Dave Lojek e Steffi Sixdorf (Alemaña)

FESTIVAL AMIGO CONVIDADO

Curtas Festival do Imaxinario

Vilagarcía de Arousa, Pontevedra.

Palmarés 2017:

  • EN UN LATIDO de Beth David e Esteban Bravo (USA)
  • O REBELDE de Óscar Doviso (Galicia)
  • LE MÉCÈNE de Lionel Auguste (Francia)
  • EL VISITANTE de Noelia Muiño (Galicia)
VISITAR
IMAXES DE ARQUIVO
ESTADÍSTICAS

Países representados na Sección Oficial

ESPAÑA
GALICIA
ARXENTINA
FRANCIA
BÉLXICA
HOLANDA
IRÁN
PERÚ
POLONIA
RUSIA
SUIZA

Curtas por categoría na Sección Oficial

FICCIÓN
ANIMACIÓN
DOCUMENTAL

Directores/as na Sección Oficial

HOMES
MULLERES